Новини

17 лютого 2012

У березні цього року Міністерство юстиції планує розпочати відбір адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

Такі наміри закріплені у Плані реалізації у 2012 році постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1362 «Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги», затвердженому Міністром юстиції 14 лютого.

Зокрема, до 9 березня планується створити конкурсні комісії з відбору адвокатів, а до 26 березня – оприлюднити оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті Мін’юсту, веб-сайтах Центру правової реформи і законопроектних робіт, головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також у місцевих засобах масової інформації, в тому числі кожного району Автономної Республіки Крим та областей.

Згідно з Планом Міністерство юстиції до 27 квітня розробить перелік питань для анонімного письмового тестування адвокатів, які використовуватимуться при проведенні конкурсу.

Сам конкурс із відбору адвокатів планується провести до 1 червня цього року, після чого будуть сформовані локальні реєстри адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору.

Це буде першим досвідом проведення подібного конкурсу в рамках розбудови системи безоплатної правової допомоги України. За його результатами можна буде виявити недоліки та підготувати зміни до відповідних нормативно-правових актів з метою їх усунення, про що 9 лютого у ході засідання робочої групи з удосконалення законодавства про безоплатну правову допомогу повідомив Андрій Вишневський, директор Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України.

План передбачає низку заходів інформаційного характеру, якими супроводжуватиметься не лише проведення конкурсу, а й розбудова системи надання безоплатної правової допомоги загалом. Так, починаючи з березня на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції, веб-сайтах головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з’являться спеціальні рубрики (банери) «Безоплатна правова допомога», які оперативно інформуватимуть громадськість про події, що відбуваються у ході розбудови цієї системи в Україні. 


10 квітня 2012

Конституційний Суд визнав неконституційним право кандидата в депутати балотуватися одночасно у загальнодержавному і одномандатному виборчих округах

10 квітня Конституційний Суд України офіційно оприлюднив прийняте 5 квітня Рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини п’ятої статті 52, абзацу другого частини десятої статті 98, частини третьої статті 99 Закону України „Про вибори народних депутатів України“ (справа про висування кандидатів у...
17 березня 2010

Конституционный Суд Украины определил разницу терминах : «наивысший судебный орган» и «высший судебный орган»

Конституционный Суд Украины опубликовал принятое им 11 марта с.г. решение по делу по конституционному представлению 46 депутатов Верховной Рады Украины относительно официального толкования терминов «наивысший судебный орган», «высший судебный орган», которые содержатся в статье 125, термина «кассационное обжалование», который содержится в статье 129 Конституции Украины.
23 лютого 2010

Электронная коммерция выходит на законодательный уровень.

Народным депутатом фракции БЮТ Юрием Полунеев был зарегистрирован законопроект «Об электронной коммерции», в соответствии с которым предполагается усовершенствовать действующее законодательство в сфере электронной коммерции.
23 лютого 2010

Антимонопольный комитет обнародовал список субъектов естественных монополий.

Антимонопольный комитет на своем официальном сайте обнародовал список субъектов естественных монополий.
18 лютого 2010

Законопроект о земельных аукционах был отклонен Верховным Советом Украины в первом чтении.

ВСУ не поддержал в первом чтении проект Закона «О земельных аукционах». «За» проект Закона проголосовали 128 депутатов из 423, зарегистрированных в сессионном зале.